Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mps_melo

Seiko SNZD71K1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BLF

Bardzo fajny!

Kupiłem sobie na wakacje ten sam model i bardzo go lubię.

Na tarczy mojego SNZD71K1 jest napis: "Made in Japan" (nie widzę tego napisu na Twoich zdjęciach). Zobacz w lewym dolnym rogu zdjęcia zapożyczonego ze strony mojego sprzedawcy:

SNZD71J1-0.jpg

Nie wiem czy to tylko kosmetyczna różnica, czy też zegarki zostały wyprodukowane w innych miejscach.

 

Wydaje mi się, że jest dość punktualny. Nie miałem ochoty zaprzątać sobie głowy solidnymi pomiarami. Ustawiłem go i sprawdziłem czas po prawie dwóch tygodniach ciągłego noszenia. Spieszył niespełna minutę. Kupując ten zegarek sądziłem, że mechanizm 7S36 będzie dużo mniej dokładny, a tu taka miła niespodzianka.

 

Nie rozstawałem się z nim, aż do poniedziałku, gdy wróciłem do pracy, a wtedy na ręce jego miejsce zajął Orient Star Worldtimer (w sumie bardziej ze względów praktycznych, niż z powodu swojej urody - bo lubię na bieżąco widzieć, która jest godzina w różnych zakątkach Ziemi).

Ale po powrocie do domu chętnie wrzucam Orienta do pudełka, a na ręce ląduje Seiko 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mój zegarek był składany pewnie w Singapurze. Dyskusja o oznaczeniach i miejscach produkcji Seiko tutaj:

:arrow: http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....sc&start=15

 

Co do samego zegarka, jestem z niego bardzo zadowolony. Spisuje się świetnie jako codzienny zegarek. Bardzo dobrze zniósł słoną wodę Adriatyku.

Jesli chodzi o dokładność, zwykle spóźnia się ok. 7 sek. na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BLF

Masz racje z tymi oznaczeniami. Wlasnie wpadly mi w rece papiery od mojego Seiko i faktycznie ma on inne oznaczenie niz Twoj: SNZD71J1. Czy jest to spojne z tym do czego mnie odeslales tzn. literka K lub J w oznaczeniu zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.