Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbyszke

Rolex Oyster Perpetual, AD 1962

Rekomendowane odpowiedzi

Oto pierwsze zdjecia mojego najnowszego nabytku:

 

post-10448-0-25086500-1330781572.jpg

 

post-10448-0-56737700-1330781660.jpg

 

post-10448-0-29783900-1330781739.jpg

 

dsc03250bl1.th.jpg

 

post-10448-0-29386200-1330781830.jpg

 

dsc03252ij2.th.jpg

 

post-10448-0-01411100-1330781922.jpg

 

Niestety nie umiem przekonwertowac ("resize") wiekszosci zdjec, tak, zeby mialy rozdzielczosc 800 x 600. Prosze o instrukcje.

 

Historia zegarka:

 

Ten zegarek pochodzi z "limitowanej" serii Rolexa, przygotowanej na mistrzostwa swiata w hokeju na lodzie w 1963 roku. TurnÓej odbyl sie w Sztokholmie. Mistrzostwa wygrala druzyna ZSRR, srebrny medal przypadl Szwecji, brazowy-Czechoslowacji. Polska zajela czwarte miejsce w dywizji B, co odpowiadalo 12 - temu miejscu w calym turnieju.

 

Wyjatkowosc zegarka polega na grawerze na deklu, ktory to grawer ( z tego co sie dowiedzialem) zostal wykonany u Rolexa, przed dostarczeniem serii zegarkow szczesliwym zdobywcom nagrody "Fair Play". Nagrode zdobyla druzyna Szwecji, za najmniejsza ilosc karnych minut w przeciagu calego turnieju. Ten konkretny zegarek otrzymal obronca Roland "Rolle" Stoltz, ktory zostal tez wybrany najlepszym obronca calego turnieju. Stoltz byl jedna z legend szwedzkiego hokeja, zagral w reprezentacji kraju ponad 200 razy (218 lub 240 razy w zaleznosci od zrodla). Jego klub to Djurgardens IF ze Sztokholmu. Po zakonczeniu kariery byl komentatorem sportowym. Zegarek byl w jego posiadaniu do smierci w 2001 roku, nastepnie przeszedl w rece siostrzenca, ktory wystawil go na aukcji w domu aukcyjnym Kaplans w Sztokholmie, a ja stalem sie szczesliwym zwyciezca licytacji.

 

Sam zegarek to model Oyster Perpetual Date, kaliber 1560, rok produkcji 1962, automat w stali ze szkielkiem plexiglas, zakrecana koronka (jak to u Rolexa). W komplecie jest tez stalowa branzoleta. Stan zachowania oceniam na dobry, choc koperta nosi slady uzytkowania.

 

I zdjecia mechanizmu (slabszej jakosci - nie tak latwo otworzyc Rolexa), ale taki werk jest wart pokazania:

 

e2c4269b7b8b5069.jpg

82c1d35f3a0b25ab.jpg

fe07a9271ccc2e0a.jpg

0393848749991d58.jpg

b89e376cf519d4df.jpg

b21196e12d6967ce.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ladny, zwlaszcza jak na Breitlinga :lol:

Bardzo ładny jak na Rolexa :twisted: Naprawdę :lol: Do przekonwertowania możesz użyć MS Office i narzędzia takiego jak Microsoft Office Picture Manager

EDIT:

Powiększyłem zdjęcie i zobaczyłem że ktoś skaszanił tarczę.... Z daleka prezentował się bardzo ładnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Rolex...Gratulacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ladny, zwlaszcza jak na Breitlinga :lol:

Bardzo ładny jak na Rolexa :twisted: Naprawdę :lol: Do przekonwertowania możesz użyć MS Office i narzędzia takiego jak Microsoft Office Picture Manager

EDIT:

Powiększyłem zdjęcie i zobaczyłem że ktoś skaszanił tarczę.... Z daleka prezentował się bardzo ładnie :?

 

He, he, wiedzialem, ze ta opinia do mnie wroci :lol: . Ale od rana jestem w nastroju do przekomarzania sie, tak, ze wszystko OK. Masz zreszta sporo racji co do wygladu co poniektorych modeli.

 

Co masz na mysli mowiac o tarczy? Przyznaje, ze do tej pory specjalnie sie nie przygladalem, z daleka (okiem nieuzbrojonym :P ) wyglada bardzo ladnie...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ladny, zwlaszcza jak na Breitlinga :lol:

Bardzo ładny jak na Rolexa :twisted: Naprawdę :P Do przekonwertowania możesz użyć MS Office i narzędzia takiego jak Microsoft Office Picture Manager

EDIT:

Powiększyłem zdjęcie i zobaczyłem że ktoś skaszanił tarczę.... Z daleka prezentował się bardzo ładnie :?

 

He, he, wiedzialem, ze ta opinia do mnie wroci :lol: . Ale od rana jestem w nastroju do przekomarzania sie, tak, ze wszystko OK. Masz zreszta sporo racji co do wygladu co poniektorych modeli.

 

Co masz na mysli mowiac o tarczy? Przyznaje, ze do tej pory specjalnie sie nie przygladalem, z daleka (okiem nieuzbrojonym :) ) wyglada bardzo ladnie...

 

Hi, hi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli mowiac o tarczy? Przyznaje, ze do tej pory specjalnie sie nie przygladalem, z daleka (okiem nieuzbrojonym :lol: ) wyglada bardzo ladnie...

Te wszystkie napisy.... Są strasznie krzywo napisane, nierówno. Po kliknięciu w pierwsze zdjęcie widać to bardzo dobrze. Ktoś musiał się słabo przyłożyć do tych napisów. Ale jak się nie wpatruje w niego to bardzo fajny zegarek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli mowiac o tarczy? Przyznaje, ze do tej pory specjalnie sie nie przygladalem, z daleka (okiem nieuzbrojonym :lol: ) wyglada bardzo ladnie...

Te wszystkie napisy.... Są strasznie krzywo napisane, nierówno. Po kliknięciu w pierwsze zdjęcie widać to bardzo dobrze. Ktoś musiał się słabo przyłożyć do tych napisów. Ale jak się nie wpatruje w niego to bardzo fajny zegarek :lol:

 

Masz racje zwlaszcza co do "dolnych" napisow. Ale cos mi sie wydaje, ze to zalezy bardziej od zdjec i roznych powiekszen na monitorze komputera, niz od zegarka. Patrze na zywo i nie widze tych koslawosci. Musze popatrzec przez lupe i ew. sprobowac zrobic lepsze zdjecia


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niepokorny666

Klasa zegarek - gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke, chciałbym kiedyś zobaczyć na żywo Twoją kolekcję, bo jak narazie to wszystkie Twoje cykadełka mi się bardzo podobają :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre slowo, teraz jestem w Polsce na Swieta, tak, ze czemu nie...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodalem zdjecia werku.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobione pod kątem dają efekt jakby tam był zastosowany Parachrom Bleu, a sam werk zachowany w świetnej kondycji.

 

Gratuluję zegarka - wspaniały okaz kolekcjonerski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.