Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość julka.b

Debaufre Airforce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość julka.b
post-0-0-17223500-1330784449.jpg

post-0-0-51539600-1330784442.jpg

post-0-0-65701600-1330784443.jpg

post-0-0-92985100-1330784444.jpg

post-0-0-10765700-1330784446.jpg

post-0-0-29734000-1330784447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny 8) Kolor calkiem calkiem , przypomina mi kilka wymarzonych zegarkow :lol: Jestem ciekaw jak prezentuje sie na nadgarstku ? Moze jakas fotka? Aaa i jeszcze nocna by sie przydala...

P.S Jest tez w komplecie pelny dekiel?

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b
Swietny 8) Kolor calkiem calkiem , przypomina mi kilka wymarzonych zegarkow :lol: Jestem ciekaw jak prezentuje sie na nadgarstku ? Moze jakas fotka? Aaa i jeszcze nocna by sie przydala...

P.S Jest tez w komplecie pelny dekiel?

Pozdrawiam

 

na damskim nadgarstku wygląda jakbym nosiła budzik :lol: jak mąż zegarek dostanie, to może pstryknę mu kilka fotek :)

w komplecie nie ma pełnego dekla

również pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ładny mąż dostanie prezent :lol:

ciekawe co ja dostane???? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też taki chcę.!


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka koperta :?:

Swietny te wskazówki :shock:

Czemu ta zima okrutna tak jest :lol:


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem w innym temacie-zegarek rewelka. gratuluje męzowi zegarka (i żony) :lol:


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

dzięki :lol:

 

koperty nie mierzyła, ale na stronie producenta napisane jest, że tarcza ma 44mm, a w uszach 24 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile gruby ?


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Debaufre wszystko mata napisane. Średnica około 45, grubosc nie pamiętam, 13-14mm. W uszach 24. Wymiary zblizone do Panerai i chyba ''nie bez kozery''

Oj kręci mnie kręci ten Debaufre...


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

dziwny :lol: Można prosić o zdjęcie nadgarstkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

kilka zdjęć nadgarstkowcych

 

 

post-0-0-80853400-1330786661.jpg

 

 

post-0-0-35766500-1330786667.jpg

 

 

post-0-0-65237300-1330786668.jpg

 

 

do tego rozmiaru trzeba się przyzwyczaić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

i mam tez do Was pytania:

 

1. czy takiego Unitasa jaki cyka w zegarku da się wyrgulować do +/- 10 sekund na dobę z obecnego przyśpieszenia 35 sekund (gdy sprężyna jest maxymalnie skręcona) lub też nawet opóźnienia (gdy jest maxymalnie rozkręcona),

 

2. kiedy ewentualnie przeprowadzić taką operację (jaki czas po pierwszym nakręceniu) - miesiąc, dwa??

 

3. czy problemem dla zegarmistrza jest wymiana wskazówek w tym zegarku (pytam bo zauważyłam jakąś pierdółkę przyczepioną do wskazówki minutowej, niby nic, a jednka nieco psuje radość :()? - od Debaufrea otrzymałam odpowiedź, że przyślą mi nowe wskazówki

 

4. znacie jakiegoś dobrego zegarmistrza w Bytomiu, któremu można by spokojnie powierzyc powyżej opisane prace?

 

czy ktoś może mi pomóc :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Myślę, że tak. musisz pamiętać, że nawet zmiana temperatury wpływa na "szybkość" zegarka. Mam kilka mechaników (najmłodzy ma z 59 roku) i wszystkie mieszczą się w 10 sekundach na dobę.

2. Mój zegarmajster mówi, że w wypadku nowego zegarka po pół roku.

3. To nie problem.

4. To już nie mój rejon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julka.b - na pewno da się wyregulować ten werk dokładniej.

W moim wyregulowanym fabrycznie "miesięcznym" Glycine Incursore podobny Unitas chodzi z dokładnością +-2 sek. na dobę, w sumie od dnia zakupu spóźniając się 4 sekundy! Sam jestem w szoku i wiem, że to się jeszcze może zmienić, ale fakt, że się da.

Dodam, że nie trzymam zegarka w specjalnym laboratorium, lecz używam non stop poza porą nocną.

Uważam, że zegarek, jak większość mechanizmów, powinien się dotrzeć. Z regulacją trzeba by do tego czasu poczekać. Jak długo - niech wypowiedzą się obecni na forum fachowcy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

jak wyżej pisano regulacja po pół roku - zgodnie zeznało dwóch niezależnych zegarmistrzów

 

PS

 

Świetny. To nie mój styl, ale robi duuuuże wrażenie (znacznie większe niż 44mm zegarka), ma swój charakter, ma klasę - szczere gratulacje.

Ile kosztował, jeśli można spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) mąż na razie przyzwyczaja się do zegarka, trochę to potrwa biorąc pod uwagę jego gabaryty (zegarka nie męża :()

 

Majowy Diable zegarek u Steinharta kosztował 390 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b
W moim wyregulowanym fabrycznie "miesięcznym" Glycine Incursore podobny Unitas chodzi z dokładnością +-2 sek. na dobę, w sumie od dnia zakupu spóźniając się 4 sekundy!

 

W takim razie w Debaufre chyba w ogóle przed sprzedażą nie regulują werków, bo różnica pomiędzy Twoim Glycine, a Debaurfe męża jest "porażająca" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł
"porażająca" Wink

 

:(:D:)

 

A co do odchyłów tego cuda - od +35 do opóźnienia (o ile dobrze zrozumiałem Twój post) to nie jestem pewien czy tak powinno być. Ja swoje zegarki porównuję z http://wwp.european-union-eu.com/poland/time.htm - codziennie mniej więcej o tej samej porze nakręcam zegarek i noszę go od rana do powrotu z pracy. Nie miałem jeszcze unitasa, dopiero do mnie leci :wink: , ale z 2 zegarków, które ostatnio "wygrzewałem" oba miały niedokładność nazwijmy ją systematyczną czyli stałą, np. późniły średnio 17,5 sek (czyli między 16 a 19 sek) na dobę, albo śpieszyły 3 sek (+/- 1 sek), czyli ich dobowa dokładność wahała się w granicach 2-3 sek (błąd przypadkowy) + stały (systematyczny) odchył - dla mnie takie coś jest OK bo na błąd systematyczny można wziąć poprawkę. Ale jeżeli nowy zegarek na markowym werku raz śpieszy +35, a raz późni to tak jak pisałem nie jestem pewny czy to OK, może kompetentni forumowicze skomentują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

On jest w miarę systematyczny, przez pierwszą dobę po nakręceniu "śpieszy" najbardziej (nawet do tych 35 sekund, chość ostatnio mniej), a potem jak już gdy sprężyna jest już rozkręcona po prawie dwóch dobach nawet "gubi" sekundy.

Z tego co wyczytałam to normalne w tego typu werkach (tj. przyśpieszenie i zwolnienie), choć nie wiem właśnie czy normalne są, aż tak duże dysproporcje pomiędzy sprężyną skręconą a rozkręconą :?

 

Mam nadzieję, że to nie żaden feler werku :? i że po jakimś czasie ustabilizuje się i po drobnej regulacji wszytsko będzie ok.

 

Niepokoi mnie to trochę bo np w STOWIE męża nie dokonywano żadnych regulacji i od samego początku chodzi w miarę dokładnie gubiąc na dobę do 4 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowy są zawsze bardzo dobrze wyregulowane, tutaj najwidoczniej unitasa od razu wrzucają w kopertę i nie bawią się w swoją wlasna regulację.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

kilka nowych fotek po 9 miesiącach użytkowania :)

 

post-0-0-37293400-1330871714.jpg

p1020188hc5.90788b9b10.jpg

 

post-0-0-76677200-1330871717.jpg

p1020191qx6.517c2d3f73.jpg

 

post-0-0-08971900-1330871734.jpg

p1020192xq3.f574d21103.jpg

 

post-0-0-30033700-1330871743.jpg

p1020194aq4.4a7cf7613e.jpg

 

i kiepskie zdjęcie w ciemności, luminiscencja to bardzo mocna strona tego zegarka, nawet późną ciemną nocą można bez problemu odczytać godzinę

 

post-0-0-84411600-1330871745.jpg

p1020201bj6.b25399cc34.jpg

 

 

Po 6 miesiącach użytkowania tj. w czerwcu mąż dał zegarek do regulacji, teraz jest niewiarygodnie dokładny, robi ok 1 -2 sekund do przodu na dobę, różnice są takie małe, że aż niezauważalne - prawie kwarc :lol:. Przy okazji regulacji zegarmistrz wymienił wskazówki na nówki przesłane przez Steinharta (na minutowej był wcześniej taki "farfocel") i teraz zegarek jest TIP-TOP :mrgreen:

 

Debaufre trzeba jak widać sobie samemu poprawiać :wink: ale potem pełne zadowolenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy Diabeł

ponowne gratulki - ciągle robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kostka gratulacje ! :smile:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.