Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość cerberus

FORTIS B-42 Marinemaster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cerberus
post-0-0-59425700-1330862305.jpg

post-0-0-19940300-1330862287.jpg

post-0-0-40669200-1330862288.jpg

post-0-0-71402900-1330862289.jpg

post-0-0-90270600-1330862290.jpg

post-0-0-07079100-1330862292.jpg

post-0-0-39019800-1330862293.jpg

post-0-0-59959100-1330862294.jpg

post-0-0-78615500-1330862295.jpg

post-0-0-97454300-1330862296.jpg

post-0-0-12508100-1330862298.jpg

post-0-0-39036600-1330862299.jpg

post-0-0-67108000-1330862300.jpg

post-0-0-86712700-1330862301.jpg

post-0-0-02194500-1330862303.jpg

post-0-0-18295400-1330862304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny Fortis ! Gratuluję :mrgreen:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny!

Gratuluję.

Niech się dobrze nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek, super fotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus

Dziekie wielkie:) Przyznam sie, ze kupowalem go wylacznie na podstawie zdjec, bo nie mialem okazji zobaczyc go na zywo. Okazalo sie jednak, ze spelnil wszystkie moje oczekiwania i jestem bardzo zadowolony. Szczerze polecam tego divera:)

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez przyłączam się do gratulacji ! i tez uważam że czarny datownik jednak bardziej sie "komponuje" :) jednak być może tak uważam bo w moim Fortisie jest czarny ? :)

 

a jaką ma klasę wodoszczelności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
Do pełni szczęścia brakuje czarnego tła daty (IMHO).

 

Przyznam szczerze, ze chcialbym zobaczyc go z czarna data:) Czarny moglby wygladac lepiej, ale z drugiej strony zwroccie uwage na znacznik na 9 (jest calkiem spory). Biale tlo datownika stanowi przeciwwage po drugiej stronie tarczy. Dzieki temu kompozycja jest spojna.

 

a jaką ma klasę wodoszczelności ?

20ATM jak chyba wszystkie b-42. Nie powala to na kolana, szczegolnie ze koronka nie jest zakrecana, ale na moje skromne potrzeby calkowicie wystarcza;)

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak się nad tym zastanawiałem bo Spacematic też ma 200 m. można było przypuszczać że model z "morska" nazwą w tle będzie miał większą wodoszczelność,

 

tak naprawdę jednak to najzupełniej wystarcza, chyba że chcesz profesjonalnie nurkować :)

 

jeszcze raz gratuluję pięknego sprzętu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus

Nie znalazlem zadnego zegarka Fortis, ktory mialby wiekszy WR niz 20ATM. Nawet w limitowanych edycjach WR jest max 20ATM. Podejrzewam, ze nie oplaca im sie inwestowac w nowe rozwiazania, skoro obecne spelniaja ich potrzeby. Fortis bardziej jest postrzegany jako marka lotnicza, czy nawet zwiazana z podbojem kosmosu, niz z glebinami:)

 

Z ciekawostek, to znalazlem w sieci jeszcze inna wersje marinmastera. Moj ma 42mm, natomiast ten 44mm i dodatkowo jest tytanowy. WR pozostalo jednak bez zmian.

 

fortis6472871l01marinemas2.jpg

 

Jesli kogos interesuje sama marka, to jest bardzo fajny tekst popelniony przez Wladka http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=1208 . Polecam.

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
Twoj Fortis tez ma więcej niz 42mm. 42 mm to średnica koperty, a pierścień jest nieco szerszy, ma około 44 mm

 

Co do wielkosci mojego marinemastera, to oczywiscie masz racje. Jednak dane, na ktore sie powolywalem, dotycza rozmiaru koperty i pochodza ze strony creativewatch.co.uk. To jedyne miejsce, gdzie znalazlem tego drugiego marinemastera. Wedlug tej stony, moj ma srednice koperty 42mm(co jest zgodne z danymi ze strony Fortis), a ten drugi 44mm. Mozliwe, ze jest to blad. Nie udalo mi sie tego zweryfikowac, bo nigdzie wiecej nie widzialem tego drugiego modelu (647.28.71L01). Na stronie internetowej Fortis nie ma o nim wzmianki, ale tam wielu modeli limitowanych nie wymieniono.

 

Gdyby komus udalo sie rozwiazac zagadke tego drugiego modelu marinemastera, to bede wdzieczny za informacje, bo ciekawi mnie to.

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
Głowy nie dam, ale uwazam ze to jest pomyłka, a podana srednica to srednica pierścienia

 

Podejrzewam, ze masz racje. Szczegolnie, ze nazwa b-42 jest zwiazana z rozmiarem koperty. Powinnismy miec wiec b-44 lub samego marinemastera;)

 

A ha, a co do wersji, to wysępuje jeszcze taki chronograp

Tak, a dodatkowo ten chronograph jest tez dostepny w wersji COSC. Warto tez wspomniec o marinemasterach z cala biala tarcza pokryta superluminova (jak ktos nie zdejmuje zegarka na noc, to moze miec problemy z zasnieciem;)

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
Gratuluję. Świetny Fortis. Do pełni szczęścia brakuje czarnego tła daty (IMHO).

 

Wlasnie szukajac informacji na stronach Fortis znalazlem model B-42 OFFICIAL COSMONAUTS, ktory jest bardzo podobny do mejego Marinemastera. Rozni sie paroma detalami w tym i kolorem tla w dacie.

 

Zalaczam fotki obydwu modeli znalezione na oficjalnej stronie. Moim zdaniem jednak w wersji z bialym tlem wyglada ciekawiej, ale to oczywiscie kwestia gustu.

post-0-0-64043000-1330862731.jpgpost-0-0-17128300-1330862804.jpg

 

Co do zdjec na nadgarstku i nocnych to obiecuje w tym tygodniu nadrobic zaleglosci:)

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
post-0-0-87755900-1330863239.jpg<

post-0-0-27645000-1330863235.jpg

post-0-0-60413900-1330863236.jpg

post-0-0-74193600-1330863237.jpg

post-0-0-71617400-1330863238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!!

 

Mocowanie paska na śrubie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
A co ta ryba, na pierwszej focie taka zdziwiona?

Pielegnica, ale na smierc zapomnialem jej nazwy. Ma juz chyba z 4-5 lat, wiec w sumie mam prawo nie pamietac;)

 

Mocowanie paska na śrubie ??

Tak. Bardzo mi na tym zalezalo, bo ostatnio na nartach dwa razy malo nie zgubilem poprzedniego zegarka, ktory byl na teleskopach. Wymiana teleskopow i paska nic nie pomogla, wydaje mi sie, ze mocowania by juz wyrobione. Poniewaz ten zegarek kupilem z mysla o uprawianiu sportow(szczegolnie wodnych), dlatego wybralem mocowanie na srubie i pasek kauczukowy. To powinno rozwiazac problem:)

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie Fortisy choc nigdy jeszcze zadnego nie mialem. Jak mialbym kupic to chyba zdecydowalbym sie na wersje chrono no ale ten tez piekny.

 

Pielegnica, ale na smierc zapomnialem jej nazwy. Ma juz chyba z 4-5 lat, wiec w sumie mam prawo nie pamietac;)

 

Paletka o ile sie nie myle- piekna ryba, gratuluje i ryb i zegarka oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus

Dzieki:)

 

Paletka o ile sie nie myle- piekna ryba, gratuluje i ryb i zegarka oczywiscie.

 

Nie, to nie paletka. Na tym zdjeciu rzeczywiscie podobnie wyglada (w sumie nawet rozmiar by sie zgadzal:), ale to jednak inny gatunek. Paletki sa trudne w utrzymaniu w odroznieniu od tej pielegnicy, ktora jest prawie niezniszczalna:)

 

Wydaje mi sie, ze jest to Severum. Zwykle sa szare, ale ta akurat jest pomaranczowa:)

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

piękny zegarek :lol: mam pytanie odnosnie luminiscencji, na zdjęciu wygląda całkiem dobrze, ale czy po krotkim wieczornym naświetlaniu nad ranem można bez problemu odczytać godzinę ?

 

a tak na marginesie czym różnią się modele: Marinemaster i Official Cosmonaut (poza zewnętrznymi detalami oczywiście). Zakładam, że tykają w nich te same werki (jakie?), czy kosmonauta z racji nazwy ma pomiędzy dekielkiem i werkiem jakąś "blaszkę" antymagnetyczną? luminiscenja na zdjęciach obu zegarków wygląda jakby się nieco różnila ... ale to może tylko złudzenie

 

 

może zdjątko dekla :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
ale czy po krotkim wieczornym naświetlaniu nad ranem można bez problemu odczytać godzinę ?

 

Trudne pytanie, o ile nie ustalimy: co to jest krotkie naswietlanie i ktora godzina to dla Ciebie "nad ranem" :lol: Generalnie, kiedy budze sie w nocy nie mam problemow z odczytaniem godziny. Elementy swiecace sa duze, wiec nawet, gdy nie swieca zbyt intensywnie, to nie ma problemu z odczytaniem godziny. Wskazowki i indeksy popokryte sa Superluminova. Tu znajdziesz porownanie SL z H3. http://www.chronoline.pl/index.php/technologia-tritium--h3

 

czym różnią się modele: Marinemaster i Official Cosmonaut (poza zewnętrznymi detalami oczywiście).

Poza detalami na tarczy i datowniku, to model OC jest z tytanu. Pod innymi wzgledami to moim zdaniem dokladnie te same zegarki. W obydwu werk to eta 2836-2.

 

czy kosmonauta z racji nazwy ma pomiędzy dekielkiem i werkiem jakąś "blaszkę"

 

O zadnych dodaktowych systemach zabezpieczajacych w OC nie slyszalem, ale to nie znaczy, ze ich nie ma:)

 

luminiscenja na zdjęciach obu zegarków wygląda jakby się nieco różnila ... ale to może tylko złudzenie

Tak mi sie wydaje. W obydwu przypadkach wskazowki pokryte sa SL, wiec roznic nie powinno byc.

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cerberus
może zdjątko dekla :grin:

Do uslug:) Co prawda zdjecie nie mojega autorstwa, tylko znalezione w sieci, ale mam nadzieje, za autor sie nie pogniewa;) Przy nastepnej okazji, sprobuje uwiecznic ten element:)

post-0-0-32903500-1330866287.jpg

 

Pozdrawiam

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość julka.b

wielkie dzięki za odpowiedź :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.