Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Structural

Stowa Marine Original

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem jednak trochę poćwiczyć fotografowanie zegarków, bo to wstyd powoli jest - już jakiś czas jestem w Klubie, a porządnych zdjęć jakiegokolwiek zegarka mi się nie udało zrobić i zamieścić jeszcze. Pomyslałem sobie - przecież nie może to być aż takie trudne... Choć jest jednak trudniejsze, niż myślałem.

 

Do ćwiczeń wybrałem moją Stowę MO - żeby nie było jednak zbyt trudno...

Jest to z jednej strony dość wdzięczny obiekt do fotografowania - bo po prostu ładny, a po drugie jej matowiona koperta pozwala na to, by niekoniecznie przy każdym ujęciu przede wszystkim myśleć o tym, jak uniknąć odbić...

 

A że ostatnio rąbię już drewno na zimę - to i scenografia do pierwszej sesji była jak znalazł, ciepłe jesienne słoneczko - no i efekty poniżej, przy niektórych ujęciach nieco mnie nawet poniosło przy "poprawianiu" i wyszły chyba zbyt malarsko...

 

post-6305-0-86249000-1331024352.jpg

post-6305-0-11541500-1331024355.jpg

mor003ei9.jpg

post-6305-0-51436400-1331024359.jpg

post-6305-0-87682600-1331024360.jpg

post-6305-0-38464600-1331024362.jpg

post-6305-0-06789200-1331024364.jpg

 

Do drugiej części sesji założyłem jej czarny pasek, a jako element scenografii posłużyło opakowanie po właśnie co spożytym lekarstwie ;) I koszulka od Tomka (dziękuję Tonic raz jeszcze) - zdążyłem ją już uprać z jakimś rudym przescieradłem :oops: - stąd to śliczne różowe zabarwienie, niestety powrót do pierwotnej bieli wymagać będzie kilku kolejnych prań... :evil:

 

post-6305-0-96632100-1331024365.jpg

post-6305-0-64106600-1331024370.jpg

post-6305-0-96072600-1331024371.jpg

post-6305-0-62764600-1331024373.jpg

post-6305-0-32783200-1331024375.jpg

post-6305-0-18065600-1331024377.jpg


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek i bardzo ładne fotki (zwłaszcza pierwsze trzy - ten mechanizm to wyeskponowałeś jak do katalogu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Stowa no i foty również...Zgadzam się z Pinusem ,że fotka mechanizmu jak w katalogu ! CUDO :smile:


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne... klocuszki sosny :razz:

A poważnie, to ta Stowa jest... cudowna, jedno z mych marzeń, gratuluje zdjęć i świetnego zegarka.


???????? => ta choroba dobrze ROCKuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Nie zrobisz naprawdę dobrych fotek obiektu w pełnym słońcu. Zauważ że najlepiej wyszły te fotki, w których całość jest w cieniu (fotka koronki i pierwsza z drugiej serii). Potrzebujesz światła rozproszonego, albo przy pomocy chmur, albo namiotu bezcieniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne fotki, a i zegarek bez zarzutu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za dobre słowa, potraktuję je jako zachęte do kolejnych prób.

Także za krytyczne uwagi dziękuję - chętnie skorzystam z Waszych rad.

Nie zrobisz naprawdę dobrych fotek obiektu w pełnym słońcu.

(...)najlepiej wyszły te fotki, w których całość jest w cieniu (fotka koronki i pierwsza z drugiej serii)...

Akurat ta Stowa to chyba jedyny mój zegarek, który świadomie próbuję fotografować w słońcu, a ona znosi to jeszcze nie najgorzej (jak no moje standardy). Dzięki matowionej kopercie i białej matowej tarczy, po prostu bardzo lubię ten światłocień - cienie wskazówek i lunety, refleksy szkiełka, uplastycznienie zagłębionej tarczki sekundnika, a odbicia nie są jeszcze dyskwalifikujące. Oczywiście, jak zauważyłeś, nie da się w ten sposób dobrze oddać formy i detali koperty, dlatego koronkę właśnie pstryknąłem w cieniu. Zdjęcia staram się robić w domu, gdzieś w pobliżu okna lub drzwi balkonowych, po prostu dlatego, że nawet przy dywanie z chmur i pięknie rozproszonym swietle wszystko mi się odbija w szkiełku (piszę o moim tarasie - mieszkam w górach, a dom położony jest na wzgórzu nad doliną, nie ma bezpośrednich sąsiadów na tym samym poziomie - poniżej owszem, jest więc odsłonięty ze wszystkich stron). Białe ściany mieszkania w jakimś stopniu te odbicia redukują. Raz próbowałem użyć parasola jako namiou, to ta sesja z Minervą:

- Minerva Pythagore - anniversairy dial (Structural) - http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=23364

ale też się odbijał w szkiełku i wyglądało to co najmniej śmiesznie. Co by tu jeszcze można zastosować? Przecież nie będę inwestował w profesjonalny sprzęt, tylko żeby czasami pstryknąć jakiś zegarek? Są jakieś inne "domowe sposoby"?

A czy jakieś filtry polaryzacyjne pomagają? Tylko że nie założę przecież żadnego filtra do automata...

 

Tak dokumentacyjnie tylko (tego zdjęcia nie krytykujcie :lol: ):

 

post-6305-0-02044700-1331024652.jpg

 

Tak to dzisiaj wygląda u mnie za oknem, dzień jest pochmurny (dobre rozproszone światło :)) Czego nie widać na zdjęciu, to bardzo spektakularne chmury i gdzieniegdzie przebijające się promienie słoneczne. To wszystko pięknie odbija się w tarczy...


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne foty podziwiam warsztat


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty i sam obiekt na nich przedstawiony nie wymagają raczej komentarza - są świetne :grin:

 

Ale "lekarstwo" ....... tu trafiłeś idealnie, to najbardziej lubiany przeze mnie alkohol, choć dla niektórych może być dziwne zachwycanie się czymś, co smakuje jak krople żołądkowe :mrgreen:

 

Gratuluję smaku :wink:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Janek super fotki, szczególnie 1 i 3. Gratuluję umiejętności fotograficznych i zegarka.


Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale "lekarstwo" ....... tu trafiłeś idealnie,

(...) dla niektórych może być dziwne zachwycanie się czymś, co smakuje jak krople żołądkowe :mrgreen:

To przychodzi z wiekiem... Kiedyś nie mogłem nawet nosa do kieliszka wsadzić, o umoczeniu ust nie wspominając. Dzisiaj uznaję ten smak po prostu za przyjemnie wytrawny...

Ale w tym kontekście przypomina mi się scena, kiedy jako młody chłopak, w pierwszych latach podstawówki pewnie, spróbowałem od Ojca ze szklanki łyk piwa. Cóż - wrażenie było tak piorunujące, że przekonany byłem, że czegoś tak ohydnego nigdy więcej do ust nie wezmę :lol:

 

Skończył się weekend i powróciła u mnie piękna pogoda. Wyglądam dzisiaj przez okno i co widzę?

 

post-6305-0-75129800-1331025499.jpg

 

Po wczorajszych opadach pozostał jednak ślad - wyżej wyraźnie dostrzegalny jest ŚNIEG! (Wczoraj go jeszcze nie było, porównajcie sobie wczorajsze zdjęcie! - chociaż na wczorajszym to akurat tego masywu nie widać, ale zapewniam Was - nie było naprawdę!!!) Nie ma co - zima idzie, drewno na pewno sie przyda...


Pozdrawiam serdecznie - Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka piękna okolica, a Ty jakieś zegarki fotografujesz. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Structural, mieszkasz w obserwatorium jakimś, świetny widok!!!:mrgreen: Fotki tez ekstra. potrenuj z czarna tarczą.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek....bo piękno tkwi w prostocie. Nie rób więcej zdjęć tego zegarka bo pójdę z torbami...na serio już mi się będzie śnił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogien dym !!!! Ona musi byc moja !! Ile kosztowala ze wszystkim ?? Najladniejszy zegrek wszechczasow !!!


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawohl.

Ceny masz przeca na stronie Stowy, do tego doszły ostatnio Maryśki z indeksami rzymskimi.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.