Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pcichosz

Speedbird II

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te cudeńka są też w czarnej wersji? I jaka jest ich cena orientacyjnie (można w naszych sklepach kupić czy zamówienie na necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna wersja już wyprzedana. Do kupienia za GBP 195 tylko w TimeFactors (www.timnefactors.com) albo na rynku wtórnym (rzadko). Wkrótce (za kilka tygodni, może 2-3 miesiące?) będzie Speedbird III (czarny, odrobinę większy, lepsze parametry, bliski wzorcowi Mark XI).

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Pewnie nie wiadomo jaka cena orientacyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiadomo, chociaż może na forum TZ-UK były informacje (nie śledziłem dokładnie). Zegarek będzie robiony przez renomowaną niemiecką firmę Fricker, czas pojawienia się zależy od dostępności mechanizmów ETA (których eksport poza Szwajcarię jest chyba reglamentowany). Ja bym obstawiał cenę o jakieś 15-30% wyższą niż w przypadku Speedbirda II, ale to tylko moja intuicja. Chyba musi być droższy choćby ze względu na planowaną osłonę antymagnetyczną, wewnętrzne powłoki AR na szkle oraz być może (tu nie mam pewności) lepszy stopień wykończenia mechanizmu.

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie. Czy mechanizm ETA 2824-2 zastostowany w zegarku "X" może się róźnić jakością wykonania od tego samego mechanizmu zastosowanego w zegarku np. mniej renomowanej i uznanej firmy "Y"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA wypuszcza 2824 (i podobnie przynajmniej niektóre inne mechanizmy) na kilku różnych poziomach wykonania. Tu jest np. zestawienie dla 2824:

 

post-601-0-36334400-1330705842.jpg

 

Większość tanich zegarków stosuje wersję podstawową. O ile wiem, Speedbird II ma wersję "elabore", chyba Speedbird III ma mieć lepszą. Właśnie z dostępnością tych lepszych dla producentów zegarków spoza Szwajcarii są duże problemy.

 

Dyskusja dotycząca wersji mechanizmów ETA pewnie się u nas już kiedyś toczyła, ale ostatnio widziałem ten temat poruszany na TZ-UK:

 

http://www.tz-uk.com/forum/viewtopic.php?t=36642

 

Osobna kwestia to ewentualne modyfikacje wykonywane przez niektóre firmy (ale to już przy sporo droższych zegarkach).

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź.

Gdybym tylko znał francuski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.