Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dommir

PO

Rekomendowane odpowiedzi

Piekny zegarek to jest!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSPANIAŁY zegarek!!!

kiedyś też będę taki miał :(

pozdrawiam!!


pozdrawiam!

guerero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mniam! :(

 

Dokładnie. Jest boski.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kiedyś na taki uzbieram... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oMEGA zegarek

 

:wink:


"w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 razy te fotki przewijam w góre i w dół i napatrzeć sie nie mogę... Piękny w ogóle i w szczególe. W szczególe to tylny dekiel i zapięcie bransolety jest mniam mniam.


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z opóźnieniem, ale z serdecznymi gratulacjami. Mirku, jeżeli to wszyscy żołnierze, których pokazałeć w dwóch pudełkach, to do OMEGI musisz zacząć nowe pudełko. Życzę, aby szybko się całe zapełniło.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Z opóźnieniem, ale z serdecznymi gratulacjami. Mirku, jeżeli to wszyscy żołnierze, których pokazałeć w dwóch pudełkach, to do OMEGI musisz zacząć nowe pudełko. Życzę, aby szybko się całe zapełniło.

Tomek

 

Dzięki Tomek.

Nic innego mi nie wypada jak tylko dokupić kolejne, ewentualnie paru szwejków zdemobilizować :wink:

 

Pozdrawiam

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek jest wspaniały!!!

pozwliłem sobie zapisać wszystkie Twoje zdjęcia i już nie pamietam ile razy je przeglądałem...

a czy udałoby się Tobie wrzucić jeszcze jakieś fotki w ciemności, chciałbym zobaczyć jak ten model prezentuje się po zmroku... :(

 

pozdrawiam!!


pozdrawiam!

guerero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy udałoby się Tobie wrzucić jeszcze jakieś fotki w ciemności, chciałbym zobaczyć jak ten model prezentuje się po zmroku... :(

 

OK. Coś pstryknę i załączę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zegarkowe marzenie....:lol:...gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoją przepiękną kolekcję (nie tylko ostatni nabytek) wygląda jak puszka Żywca wśród szlachetnych omszałych butelek w kolekcji konesera win.

Nie mam nic przeciwko PO ale to popularny średniopółkowy zegarek do kupienia w większości galerii. Jak dla mnie pasuje do takich leszczy jak ja (chociaż dla mnie jak Omega to zdecydowanie nie ten model) a nie takich "smakoszy".

 

Sorry za uwagę, ale jak widzę więcej komentarzy przy popularnym zegarku, a perełki są niedoceniane to się ciężko powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mówi to osoba, której najbardziej podobają sie takie Cartiery

 

diamondpashabl2.jpg

 

:lol:

 

PO nic nie brakuje. To swietny zegarek, doskonale zaprojektowany, ze swietnym mechanizmem. Genialnie spisuje sie jako zegarek na co dzień ale i jako rasowy nurek.

Tym bardziej, ze "to będzie jutrzejsza klasyka" jak kiedys powiedzial Klaudiusz i z nim sie zgadzam.

Ale najlepiej jak by odpowiedzial Mirek jak PO ma sie w jego kolekcji o ile ja jeszcze posiada :D


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I mówi to osoba, której najbardziej podobają sie takie Cartiery

 

:lol:

 

Może lekko Cię zaskoczę - ale nie mam żadnego w tym stylu :cry:

Chodziło o pomoc w wyborze drogiego zegarka z diamentami dla kobiety.

Pasha (jako zegarek dla faceta) bardzo mi się podoba - ale stalowa.

 

Nie uważam, że PO nie jest przyzwoitym zegarkiem, ale diver poziomu Dommira wyobrażałem sobie mniej więcej tak:

 

post-5082-0-91776700-1330803984.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam' date=' że PO nie jest przyzwoitym zegarkiem, ale diver poziomu Dommira wyobrażałem sobie mniej więcej tak:

 

[url="post-14408-0-79479000-1330803999.jpg"]Obrazek[/url]

 

Wybacz, ale to dość żałosny sposób rozumowania, charakterystyczny dla "nuworyszy" (nie twierdzę, że nim jesteś, może po prostu przyjąłeś ten typ myślenia), który zakłada, że po wejściu na określony poziom majętności nie wypada jeździć samochodem tańszym niż...., nosić odzieży "no name", etc. Załóż sobie może, że czasami ktoś kupuje tańsze przedmioty (nie tylko drogie, choć na takie go stać i takie też posiada) bo mu się po prostu podobają. Osobną bajką jest to czy drogie jest zawsze lepsze ale w świecie dóbr luksusowych to raczej nie bywa przedmiotem dyskusji :wink:. Wnioskuję, że Ty, posiadając w kolekcji wielokrotnie droższe niż PO zegarki wstydziłbyś się założyć taką Omegę?

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale to dość żałosny sposób rozumowania, charakterystyczny dla "nuworyszy" (nie twierdzę, że nim jesteś, może po prostu przyjąłeś ten typ myślenia), który zakłada, że po wejściu na określony poziom majętności nie wypada jeździć samochodem tańszym niż...., nosić odzieży "no name", etc.

....

Wnioskuję, że Ty, posiadając w kolekcji wielokrotnie droższe niż PO zegarki wstydziłbyś się założyć taką Omegę?

Pozdrawiam

 

Dla mnie jest różnica, pomiędzy fajnym zegarkiem jaki warto kupić (patrząc z mojej perspektywy) a zegarkiem robiącym wrażenie. Oczywiście de gustibus non est disputandum.

Uważam, że moja wypowiedź nie klasyfikuje mnie jako snoba, a Twój atak za bardziej personalny niż merytoryczny - chociaż rozumiem Twój punkt widzenia.

 

Zakupy prezentowane przez Dommira (tak samo jak np. Pana Igora) były (jak dla mnie) nie tyle drogie, ile ze smakiem który niestety od pewnego poziomu kosztuje. Po prostu: jak ktoś kupuje samochód terenowy a ma Porsche w garażu to nie myślę że kupi Grand Vitarę. Ja bym sobie kupił Grand Vitarę (Krakus ze mnie napływowy, ale trochę centuś), ale na ulicy bym się za nią nie odwracał. Jakby było to coś w tej cenie ale niepospolitego - to i owszem.

 

W uzupełnieniu dwie sprawy:

1) Ja jako snob i obecny/ potencjalny dorobkiewicz

Gdybym kupił teraz PO kosztowałaby troszkę więcej niż mój najdroższy zegarek - można założyć że to moja półka cenowa. Nie jestem takim koneserem zegarków, żeby wydawać naście lub więcej tysięcy na zegarek - pomimo, że nie miałoby to znaczenia dla moich finansów osobistych. Oczywiście nie uważam, że ktoś kto długo zbiera kasę aby kupić wymarzonego PAM'a, JLC czy nawet VC jest rozrzutny - nie mówiąc o osobach dla których nie jest to problemem. Dla mnie wielką przyjemność sprawia oglądanie i czytanie recenzji o zegarkach których nigdy nie będę chciał kupić - podobne odczucia jak w galeriach (w tradycyjnym tego słowa znaczeniu). Chociaż snob to może jednak jestem - faktycznie nie noszę ciuchów no-name :/

 

Co do gustu, to z Omeg (lubię ta markę) założyłbym Railmaster, De-Ville Co-Axial (zwłaszcza Power Reserve) - pomimo, że nie są bardziej oryginalne. Z nurków zamiast Planet Ocean wolałbym nie tylko Ulysse, GP (przepiekne, ale drogie zegarki) ale bardziej wg mnie oryginalne: Ball (hydrocarbon), Eterna czy UTS-Munchen (ten z PVD).

 

2) Wyjątkowość Planet Ocean

Nie uważam, że zegarki dzielą się na kosztowne i nieciekawe. Szereg drogich zegarków mi się bardzo nie podoba - np. bardzo lubię Ulysse Nardin, ale ta seria z ręcznie malowaną maską afrykańską, czy cerkwią z Placu Czerwonego to dla mnie żenada. Kupno Damasko, Stowy czy mniej niszowo Eterny, Nomosa itd - jest dla mnie fajne i oryginalne. Kolekcja Slav - jest dla mnie fajna i oryginalna (ogólnie kolekcje kolegów z ruskiego forum są ciekawe).

 

Kupno Planet Ocean jest fajne ale nieoryginalne. Otoczka marketingowa "James Bond", dostępność - i taki trendy zegarek dla 50'cio latka który od ręki kupi w najbliższej "galerii handlowej" w kraju który nie rozpieszcza nabywców nadmiarem dostępnych marek i modeli. Dla mnie oryginalniejsze zegarki Dommir sprzedawał. Tylko tyle.

 

Doskonale rozumiem tych, którym podoba się Planet Ocean, ponieważ:

- Omega to jest firma z tradycją, jednak księżycowe modele nie oznaczają księżycowych cen

- Sam model Seamaster to piękna tradycja - nowoczesność bez oderwania od korzeni (pełna kolekcja modeli począwszy od tych z końca lat 50'tych byłaby niezła)

- Jest ładna (nie mój klimat - ale widać), rozmiar zgodny z modą ale bez przesady, dobry i niepospolity mechanizm (wychwyt Danielsa), dokładność, trwałość

- Wyznacza trendy

- Mam znajomych którzy go mają/ mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupno Planet Ocean jest fajne ale nieoryginalne.

 

No widzisz, ja np. kupiłem PO doskonale zdając sobie sprawę, że nie jest to wybór super-oryginalny. Po prostu ten zegarek bardzo mi się spodobał i w testach nadgarstkowych przebił wiele innych o wiele bardziej nietuzinkowych (często droższych) czasomierzy. Nie przeszło mi jednak przez myśl, że z niego zrezygnuje bo jest zbyt "pospolity". Oczywiście, że podobało mi się (i nadal podoba) wiele świetnych ale zbyt drogich dla mnie zegarków, które stawiam zdecydowanie wyżej od PO. Ale to już inna bajka.

 

To tyle.

 

Pinus, dzięki za wyczerpującą ripostę.

 

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze ten zegarek robi na mnie wrażenie. Może kiedyś się skuszę na niego?

W ramach dyskusji o posiadaniu drogich i tanich zegarków chcę powiedzieć, że mój Buran jest ciągle jednym z faworytów mimo, ze nie jest drogi :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.