Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pcichosz

Archimede Pilot

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny pilot! Sprawia wrażenie bardzo porządnie wykonanego - tarcza jest idealna! Koperta zresztą też...

 

Szkoda, że nie handaufcug :)

 

Jaką ma średnicę?

 

BTW - pikne zdjecia!


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z wielu współczesnych implementacji niemieckiego B-uhr (Beobachtungs-uhr, "lotnik" z okresu II wojny światowej robiony dla Luftwaffe przez kilka firm, m.in. IWC i Stowa). Wydaje mi się, że najtańsza z przyzwoitych (może są jakieś tańsze pochodzenia azjatyckiego). Średnica 42mm (niedawno pojawiła się też mniejsza wersja 39mm). Jakość całkiem dobra w stosunku do ceny, zwłaszcza bardzo dobrze wykonana jest koperta (bo Archimede to tania marka niemieckiej firmy kopertowej i zegarkowej Ickler, która ma też droższą markę Limes oraz robi koperty dla innych). Mam ten zegarek od paru miesięcy, ostatnio trochę przerzedzałem kolekcję, ale ten się chyba obroni i zostanie.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

jest rewelacyjny!!

i nie da się nie zauważych podobieństwa do "Pilotów" IWC, choćby znacznik na 12...

bardzo mi się podoba!!

ma AR? koronka zakręcana?

pozdrawiam!!


pozdrawiam!

guerero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były "piloty" IWC które -- jeśli chodzi o projekt tarczy -- wyglądały prawie identycznie. Tylko bardziej znane są raczej te projekty nie dla Luftwaffe lecz dla wojsk brytyjskich (Mk XI), oczywiście także powszechnie naśladowane. O B-uhr można poczytać tutaj:

http://www.qahill.com/tz/b-uhr/b-uhr.html. A to dwa IWC, Mark XI i B-Uhr:

 

iwc-mk11.jpg

 

Wracając do Archimede: koronka nie jest zakręcana, i raczej mnie to cieszy, bo przy zegarku z WR 50m byłoby to zbędne zawracanie głowy. Nie ma AR i bardzo szkoda -- ale to nie ta kategoria cenowa, choć mam nadzieję, że wkróce AR będzie częściej spotykane w tańszych zegarkach. W ogóle powinni zabronić używania szkieł szafirowych bez AR :).

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ky

Piękne zdjęcia :wink: przyjemnie się je ogląda 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Super pilot - Grartuluje. I foty tez :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękkkne :shock: Gratuluję :) Zdjęcia jak zwykle świetne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.